Sanal Pos Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sanal POS satın almak isteyen işletmelerin bankalara ya da paynet gibi ödeme çözümleri sunan firmalara başvurması gerekecek. Uygulama içeriğine göre işlemin uygun görülmesi halinde sanal pos sağlanacaktır. Başvurunuz kabul edildikten sonra sanal POS kurulum işlemine başlayabilirsiniz. Sanal POS kurulumu, firmaların kullandıkları arayüze göre entegrasyon sürecini başlatmalarını sağlar.

Sanal Pos Nedir?

E-ticaret, ürün tesliminden ürün teslimine kadar alışveriş deneyiminin her aşamasının çevrimiçi olarak etkinleştirilmesidir. Ödeme süreci online alışverişin en önemli aşamasıdır. Satın alma işleminin gerçekleştiği en önemli adımdır. Bir e-ticaret iş operatörü tarafından sağlanan bir ödeme hizmeti. Güvenli, hızlı ve sorunsuz sunum, tüketicilerin sayfadan ayrılmadan satın almalarını sağlar. E-ticarette bir sonraki adımı atmak veya ödeme sistemlerini geliştirmek isteyen firmaların en çok araştırdığı konulardan biri olan sanal POS nedir? Mağaza içi banka ve kredi kartı işlemleri için online platformlarda kredi kartı bilgilerinin girilmesi işlemine sanal POS denmektedir.

İngilizce’de sanal satış noktası olarak bilinen bu ödeme sistemi, alışverişlerinizin bedelini alışveriş yaptığınız firmanın hesabına güvenli ve hızlı bir şekilde aktarmanızı sağlar. Online alışverişlerde sıklıkla kullanılan sanal POS mekaniğinden bahsetmişken, satın alma maliyetlerinin online olarak alıcının banka hesabından satıcının banka hesabına aktarılması şeklinde çalışmaktadır. Müşteriler, ödeme ekranının ödeme aşamasında kart bilgilerini girerler. İstenen bilgiler; kart adı, kartın son kullanma tarihi ve arka yüzündeki CVV numarasından oluşan kart numarasıdır. Onay işleminin ardından ödeme işlemi tamamlanır.

Sanal Pos Nasıl Satın Alabilirim?

Genel olarak her bankanın bir online POS hizmeti vardır. Bir bankadan online POS hizmeti almak için ilgili bankaya başvurmanız gerekmektedir. Sanal POS başvurusu nasıl yapılır Gerekli evrak listesi aşağıdadır.

  • Kimlik kartı örneği
  • Ortaklık anlaşması
  • Vergi koruması
  • İmzalı genelge

İş ilişkisi olan bir şirket için gerekli belgeler şunlardır:

  • Vergi koruması
  • İmzalı genelge
  • Ticaret sicilinin onaylı sureti

Bu belgeler genellikle sanal POS uygulamaları için gereklidir. Belgelerin bankadan bankaya farklılık gösterebileceğini lütfen unutmayın. Uygulama sonucunda banka çalışanları e-ticaret sitesi ile gerekli entegrasyona sahip olacak ve firma çalışanları sanal POS konusunda eğitim alacak. Başvuru sonrası onay için bankanın e-ticaret sitesinde bulunmasını beklediği bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlar; bankalar, kullanıcı veri güvenliği ile ilgili olarak, POS veren e-ticaret sitelerinin SSL sertifikasına sahip olmasını şart koşmaktadır. EC sitelerine POS hizmeti verebilmek için site üzerinde mesafeli sözleşme, iade, iptal gibi prosedürlerin tarif edilmesi gerekmektedir.

E-ticaret siteleri, çevrimiçi satılan ürünleri ve fiyatları listelemelidir. Sanal POS ücretleri ise bankanızla yaptığınız taahhütlere ve bankanızın yaptığı düzenli fiyat değişikliklerine bağlıdır.

Sanal Pozisyon Kullanmanın Avantajları

7/24 tahsilat imkanı sunuldu. Siz de uyurken e-ticaret sitenizden para kazanmak istiyorsanız web sitenize sanal POS çözümü entegre etmeniz gerekiyor. Bu sistemler 7 gün 24 saat veri toplayabilir ve gece boyunca toplamaya izin verir.

Alışveriş Sürecinizi Hızlandırın

Sanal Pos, gelişmiş bir banka güvenlik sistemine sahiptir. Sürekli güncellenen bu sistemler, çok hızlı ve güvenli bir ortamda alışveriş yapmanızı sağlar. Sanal POS uygulamaları ve çözümleri bankalar için oldukça gelişmiş sistemlerdir. Bu entegre çözümler, satış istatistiklerini, sipariş ve işlem analiz raporlarını sunar ve bunları kullanıcılara hazır hale getirerek e-ticaret sitesi sahiplerine önemli ölçüde zaman kazandırır.

Satış İçin Çalışma Fırsatı

Bilindiği gibi e-ticaret sitelerinde sanal POS çözümü sunmayan veya sağlayamayan e-ticaret siteleri ve bunu kabul etmeyen sanal POS firmaları müşterilerine sadece bilgilendirme amaçlı yapmaktadır. Bu durumda ciddi bir ciro kaybı olur ve firma rakiplerinin gerisinde kalır. Bu nedenle sanal POS hizmeti veren firmalar oldukça önemlidir.

Sanal POS Satın Almak Için Web Sitemin Hangi Işlevselliğe Sahip Olması Gerekir?

SSL sertifikası gerekli.

Sanal Pos Çözümüne Nasıl Sahip Olabilirim?

Soru soran e-ticaret sitesi sahipleri SSL sertifikası satın almalıdır. Web sitenize eklemeden 128 bitlik bir şifreleme sistemi veya daha gelişmiş bir 256 bitlik şifreleme sistemine başvurmak zaman kaybıdır. Kart bilgilerinizin, iletişim bilgilerinizin ve adres bilgilerinizin çalınmasını önlemek için ödeme sayfalarımızda SSL sertifikasına ihtiyacımız var. Site yeterli ürüne sahip olmalıdır. Bir bankaya veya BDDK tarafından akredite sanal POS çözüm ajansına başvurmadan önce, web sitenizde satmak istediğiniz ürünleri yeterli sayıda eklemeniz gerekir. Web sitenize SSL sertifikası yerleştirirseniz ve satmak istediğiniz ürünler sitenizde görünmüyorsa bankanız bu işlemleri onaylamaz.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir