Sanal Pos Kullanan Firmalar Daha Çok Kazanıyor

Günümüz internet teknolojisinin hızla gelişmesi, pandeminin de etkisiyle insanların alışveriş yapma anlayışını da değiştirdi. Bunun sonucu olarak da e-ticaret sitesi açma girişiminde bulunanların sayısı gün geçtikçe artıyor.

Sanal Pos İşlemi Nedir?

Sanal POS, web sitesi sahiplerinin web sitelerinden güvenli çevrimiçi ödemeleri en hızlı ve kolay şekilde almalarını sağlayan bir hizmettir. E-ticaret sitesi kurarken siteniz üzerinden ödeme alabilmek için birçok bankaya başvurmanız gerekecektir. Bankaların zaman alan ve maliyetli süreçleri ile uğraşmak yerine Sipay Sanal POS‘a başvurabilir, başvuru olumlu sonuçlandıktan sonra 2 saat içerisinde ödemenizi alabilirsiniz.

Sanal POS’un Faydaları

Hızlı ve güvenli adımlarla internetten alışveriş yaparken güvenlik en önemli faktördür. Sanal POS hizmetinin sunduğu gelişmiş güvenlik sistemi, işletmelerin ödeme işlemlerini de hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmesini sağlar.

  • Zamandan tasarruf
  • Sanal POS sayesinde her banka ile ayrı ayrı anlaşma yapmaya gerek yoktur. Anında ödeme alın.
  • 7/24 ödeme

Sanal POS hizmetimiz ile internet bağlantınızın olduğu her an, her yerde ödeme alabilirsiniz.

Bölünmüş Satış Fırsatları Sunun

Sipay Sanal POS kullanan üye firmalar tüm banka kartları ile taksitli ödeme yapabilirler. Hizmet verdiğiniz sektöre göre müşterilerinize 18 aya varan taksit imkanı sunabilirsiniz. Uygun komisyon oranları ile işlem yapabilirsiniz. Sanal POS hizmetlerinin birleşik faydaları müşteri memnuniyetini artırabilir. Ödeme hızı, daha az bekleme süresi, bireysel alışveriş. İşletmeniz hakkında olumlu yorumları olabilir. Olumlu geri bildirim almak için, müşterilerin mağazanız hakkında sevdiklerine olumlu geri bildirimde bulunmalarını sağlar. Bu marka bilinirliğini artıracaktır.

Sanal POS Nasıl Satın Alınır?

Sanal POS satın almak isteyen işletmelerin BDDK (Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu) tarafından onaylanan kurumlardan birine başvurması gerekmektedir. Başvurmak için vergi mükellefi olmalısınız. Başvuru sırasında sorumlu acente firmanız ve e-ticaret siteniz hakkında bilgi isteyecektir. Sanal POS alabilmeniz için e-ticaret sitenizin SSL sertifikası olması, sitenin kurulu olması, ürünün yüklenmiş olması ve bir sözleşme (mesafeli sözleşme, üyelik sözleşmesi, satış, cayma, iade prosedürü) olması gerekir. Sanal POS başvurusu için hangi belgeler gereklidir Sanal POS başvurusu için doldurulması gereken çeşitli belgeler vardır. Bu belgeler başvurduğunuz kuruma göre farklılık gösterse de temelde çoğu aynıdır. Sanal POS başvurusu için gerekli belgeler:

  • Kimlik kartı fotokopisi
  • vergi koruması
  • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
  • imzalı genelge

Sanal iş başvurusunda bulunan işverenler, başvuruları için gerekli belgeleri kapsamlı bir şekilde araştırmalıdır.

Entegrasyon İmkân ve Yardımı

Bir e-ticaret sitesi kuran birçok kişi, ödeme kuruluşunun siteye sanal POS entegre etme imkanı sunup sunmadığı ve entegrasyona yardımcı olup olmadığına dikkat etmez. Ancak bu çok önemli bir faktördür. Ödeme kuruluşu, sanal POS’u geliştirdiğiniz siteye entegre etmek için bir yol sunmuyorsa ve bu konuda yardımcı olamıyorsanız, kendiniz halletmeniz gerekecek, bunu yapacak birini bulmam gerekiyor. Bu nedenle ödeme acentenizin kullanmayı planladığınız e-ticaret sitesi yazılımı için herhangi bir eklentisi olup olmadığını ve varsa entegrasyon konusunda yardımcı olup olmayacağını belirlemeniz çok önemlidir.

Hesaba Para Aktarım Süresi

Ticarette para işlemlerinin büyük önem taşıdığı şüphesizdir. Ürün satın alırken, borçlarınızı öderken ya da başka bir şeyde sorun yaşamamanız için sattığınız ürünlerin ödemesini bir an önce almanız gerekiyor. Bunu yapmak için, ödeme kuruluşu mümkün olan en kısa sürede hesaba para transfer etmelidir.

Sanal Pos Transfer İşlemleri

Varsayılan olarak, haftanın belirli günlerinde, birçok takas kurumu o haftaki satışlardan elde edilen toplam kazancı ücretler düşüldükten sonra hesabınıza yatıracaktır. Ancak, transfer süresi işletmeniz için çok önemlidir, bu nedenle hesabınıza daha kısa sürede para transfer eden ödeme acenteleri vardır. Bu nedenle, ödeme kuruluşunun satıştan elde edilen geliri olabildiğince hızlı bir şekilde havale etmesi çok önemliyken bu faktöre dikkat etmek mantıklıdır. Yerli ve yabancı birçok kredi kartı bulunmaktadır. Hemen hemen tüm ödeme kuruluşları yerli kredi kartlarından ödeme alma imkanı sunmaktadır.

Ancak uluslararası satış yapan bir ödeme sistemi isteyebilir ve yurt dışından ödeme almak isteyebilirsiniz. Uluslararası satış yapmayı planlıyorsanız ve yabancı bir kredi kartından ödeme almak istiyorsanız, ödeme kurumunuzun bu seçeneği sunup sunmadığını not etmeniz çok önemlidir.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir