Sanal Pos Kullanmanın 3 Faydası

Sanal POS, web üzerinden kredi veya banka kartları ile online ödeme yapılmasını sağlayan bir ödeme platformudur. Üye işyerlerinin mail order, ön provizyon, iptal ve iade işlemlerini üye iş istasyonundan gerçekleştirmelerine olanak sağlayacak banka tarafından geliştirilmiş bir arayüz de üye işyerlerinin hizmetine sunulacaktır. POS ile kart ödemelerini de kabul ederek kartla ödeme yapmayı tercih eden müşterileri çekebilirsiniz. Bu işinize çok şey katar.

Üye Firmalara Sanal POS Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Yeni satış kanalları sağlıyoruz. Site tarafından kullanılan SSL güvenlik sertifikası maksimum güvenlik sağlar. Üye işyerinin pazarını genişletir ve müşteri potansiyelini arttırır. Sunulan hızlı ve teknolojik hizmet sayesinde müşterilerin memnuniyetini ve bağlılığını arttırır. Üye işyerinin imajını güçlendirir. Üye işyerine rekabet üstünlüğü sağlar. Bu, üye şirketlerin küresel pazara girmesini sağlar. Ürün ve hizmetlerinizi daha hızlı satın. Kart sahiplerine taksitli işlem imkanı sağlayarak müşteri memnuniyetini artırın. Kart sahiplerine puan sorgulama ve puan kullanma olanağı sağlayarak müşteri memnuniyetini artırın.

Üyelerin çalışma alanları üzerinden yapılan tüm işlemlerin raporlanmasını ve toplu olarak izlenmesini sağlar. 3D Secure ve GO (Güvenli Ödemeler) ile kart kullanıcılarına ek güvenlik sağlayarak kullanıcı memnuniyetini artırın. Kredi/banka kartı ile yapılan alışverişlerde öncelikle fiziksel POS (satış noktası/ödeme noktası) cihazları kullanıyoruz. Bu cihazların internete uyarlanmış versiyonu Sanal POS veya VPOS (Sanal POS) olarak adlandırılır. Mağazalarda ödeme yapmak için kredi veya banka kartınızla cihazınızı tarayın. Sanal POS‘un işletim sistemi farklıdır, yani internet üzerinden girilen bilgilerle birlikte hizmet bedelinin işyerinin banka hesabına havale edilmesi işlemidir.

Sanal POS Güvenli Mi?

Sanal POS, mağazalarda kredi/banka kartı ile alışveriş yapmanın online versiyonudur. Kart bilgilerinizi mevcut sisteme girdikten sonra “3D Secure” güvenlik prosedürü ile rahatlıkla ödeme yapabilirsiniz. Kart bilgilerinin girildiği bir sistem, bir mağazanın POS cihazı gibi düşünülebilir. 3D Secure işlevi, yüksek güvenlik sağlar. Satın alma işleminizi cep telefonunuza gönderilecek bir SMS veya e-posta ile tamamlayın. Bu sayede alışveriş kartınız anında banka hesabınızda görünecek ve ödeme işlemi tamamlanacaktır.

Neden Sanal Pos Kullanmalıyım?

İnternette daha fazla zaman geçirdiğimiz için banka/kredi kartlarımızı kullanırken daha fazla özelliğe ihtiyaç duyuyoruz. Sanal POS böyle bir ihtiyaçtan doğdu. Kullanımı, online alışveriş ve e-ticaret sitelerinde güvenlik önlemleri sağlayarak ihtiyaçlarımızı karşılayacak şekilde gelişmiştir. VPOS, çevrimiçi satışların yapıldığı her yerde güvenli ve kullanımı kolaydır. Ürünlerini internet üzerinden satmak isteyenler için hızlı ve güvenilir işlemler sağlıyoruz. Sanal POS uygulaması VPOS başvurusu için ilk şart tüzel kişi ve vergi mükellefi olmaktır. Özetle tüzel kişilik (şirket, vakıf, dernek, belediye, üniversite) olmak yeterlidir. Satılan ürün veya hizmetler kanunen ruhsatlandırılmış olmalıdır. Tüzel kişiniz (şirketiniz) bir özel veya kamu bankasının müşterisi olmalıdır.

Bir SSL sertifikası gereklidir. (Secure Sockets Layer: Site adreslerinin doğruluğunu kontrol eder ve kullanıcılar ile siteler arasında şifreli olarak güvenli kullanım sağlar.)

Sanal Pos Avantajları

Sanal POS yazılımı kullanmanın birçok faydası vardır. Güvenli, hızlı ve kolay bir ödeme yöntemi olan sanal POS yazılımının başlıca avantajları şunlardır; güvenli ödeme, sanal POS yazılımı çeşitli güvenlik sertifikaları kullanır. Bu sertifikalar sayesinde alıcılar sanal POS yazılımımız ile güvenle alışveriş yapabilirler. Güvenlik düzeyi sayesinde kredi kartı bilgileri gibi hassas bilgiler sadece alıcı ile satıcı arasında tutulur ve asla üçüncü şahıslara aktarılmaz. 7/24 Ödemeler; sanal POS yazılımı, internet bağlantınız olduğu sürece istediğiniz zaman, istediğiniz yerde işlem yapmanızı sağlar. Sanal POS yazılımı, fiziksel POS cihazlarının aksine, istediğiniz zaman ödeme yapmanızı sağlar.

Otomatik raporlama; sanal POS yazılımı için, ödemeleri otomatik olarak yakalar ve raporlar. Sanal POS yazılımı, e-ticaret sağlayıcılarının düzenli raporlar oluşturarak satışları detaylı bir şekilde takip etmelerini ve analiz etmelerini sağlar.

Sanal POS Uygulaması

Sanal POS’a çeşitli referanslar vardır. Uygulamanızın yazılım sağlayıcısının gerektirdiği belgeler değişebilir. Bazı bayiler, Sanal POS başvurusunda bulunan e-ticaret bayilerinden belirli kriterleri karşılamasını talep edebilir. Bu yazılımın başvuru süreci genel olarak benzerdir ancak imzalanan sözleşme farklı şartlar içerebilir. Söz konusu sağlayıcının logosunu e-ticaret platformunun çeşitli alanlarında göstermek istemesi de bu koşullara bir örnek niteliğinde olabilir.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir